پاک کردن لکه های روی فرش

چگونه می توان لکه های قدیمی را از روی فرش یا قالى پاک کرد

ابتدا یک قالیشوی باتجربه قبل از اینکه با دستگاههای قالیشویی اعم از ماشین آلات قالیشویی ساده و یا دستگاههاى پیشرفته قالى شویى و آبگیر لوله اى فرشو قالى بخواهد مراحل شستشو و آبگیری قالى را انجام دهد باید به شناسایی لکههای روی فرش بپردازد . بعنوان مثال اگر یک لکه قیر روی فرش باشد بهتر است ابتدا این لکه تا حدامکان از سطح فرش حذف گردد

این که ما از شامپوها و یا لکه برهای موجود در بازار استفاده کنیم عملا هیچ ثمری نخواهد داشت چرا که نوع لکه اساسا متفاوت هست و یک قالیشوی باتجربه باید نوع و ساختار لکه را شناسایی کند . اگر لکه از نوع چربی باشدباید از حلال مخصوص به خود استفاده شود بعنوان مثال برای پاک کردن اغلب لکه های چربی ، از الکل صنعتی و یا بنزین می توان استفاده برد .

به گفته بعضی از کارشناسان فرش لکه های قدیمی اغلب مواقع ماندگار هستند و نباید از عدم موفقیت درمورد پاک کردن لکه نگران و ناراحت بود چرا که این لکه ها عملا یک ترکیب شیمیایی با رنگ الیاف ،تشکیل میدهند و این ترکیب پاک نخواهد شد مگر اینکه رنگ الیاف نیز از بین برود .هرچند باز این یک قانون نیست و دربرخی از موارد هم این لکه ها با توجه بهنوع لکه و استفاده از حلال مناسب ممکن است از روی فرش پاک شود . هیچ نوع موادشوینده استاندارد حتی قویترین مواد شوینده فرش نظیر مارک های پرسیل ، گلرنگ ، تاژ، پاک ، تاید و غیره تأثیری بر لکه های قدیمی نخواهد داشت بلکه درصد کمی از لکه را تنها کم رنگ ترخواهد کرد. متأسفانه دیده شده که افرادی سودجو با تبلیغات دروغین برروی لکه بر های خارجی نه تنها موثر نخواهند بود بلکه ارز اعم از دلار و یورو نیز از مملکت خارج خواهد شد.

برخی از دستگاه ها و ماشین آلات استاندارد قالیشویی به شرح زیر است:

– دستگاه اتوماتیک قالیشویی ریلی DMG 13B-RSX (جدید)

– دستگاه شستشوی قالی اتوماتیک ریلی DMG 13BR

– دستگاه شستشو پولیشر دو برسه

– آبگیر لوله ای DMG 2500 A

* جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین قیمت ها با ما تماس بگیرید : ۰۳۵۳۵۲۷۵۹۱۱ و ۰۹۱۳۱۵۱۸۷۶۶

قیمت ماشین آلات قالیشویى

قیمت ماشین آلات قالیشویى

این بحث صرفا جهت مشاوره انتخاب مناسب و صحیح دستگاههاى قالى شویى می باشد. متأسفانه طبق عادت قدیمی اولین پارامترتصمیم گیرى جهت انتخاب ماشین آلات قالیشویى قیمت تجهیزات قالیشویى می باشد ،درصورتیکه این پارامتر زمانی تأثیرگذار خواهد بود که انتخاب بین کالاهایی با یک برند ،دارای مشخصات ظاهری و مکانیکی کاملا یکسانی باشد بعنوان مثال زمانی که شما قصد خرید آیفون ٨ را دارید با توجه به قیمتی که هرفروشگاه ارائه میکند درمورد خرید آیفون ٨ تصمیم گیری می کنید . بنابراین قیمت آیفون ٨برای شما یک پارامتر تصمیم می باشد ولی زمانی که انتخاب شما بین دو برند متفاوت آیفون ٨و آیفون ٧ و فرضا گالکسی ٨ می باشد دیگر تنها قیمت ، تعیین کننده نیست بلکه کالاهای متفاوت دارای مشخصات کیفی و کمی متفاوتی هستند و مسلما یک تولیدکننده برحسب کلیه مشخصات تعیین قیمت می کند .

بنابراین در خرید ماشین آلات قالیشویى ابتدا به کیفیت تجهیزات قالیشویى اعم از ماشین آلات اتوماتیک قالیشویى و یا دستگاههای قالیشور دستى و یا انواع آبگیر لوله اى فرش و قالى توجه کنید و بعد به قیمت ماشین آلات قالیشویى .

در تعیین کیفیت لوازم قالیشویى بهتراست رزومه کارى تولیدکننده ماشین آلات قالیشویى را بررسی کنید . از سازنده بخواهید مشتریان نزدیک به محل شما رامعرفی کند . اطمینان پیدا کنید که مشتریان این نوع تجهیزات قالیشویی از کیفیت و خدمات دستگاههایشان کمال رضایت را دارند .

نکته بعدی این است که اصولا سراغ مشتریان پرکار بروید چرا که ممکن است کارکرد یک قالیشویی در کل سال با یک ماه کارکرد قالیشویى دیگر برابری کند . بنابراین سراغ قالیشویان پرکار در هر منطقه بروید . نهایتا حتما برای تحقیق زمانى رابرای بازدید فنى تجهیزات قالیشوى با سازنده دستگاههاى شستشوى فرش هماهنگ کنید و از نزدیک تنوع محصول یا کیفیت را مقایسه کنید .

هرگز به کارکرد یک یا دوبار یک دستگاه در محل تولیدى یک سازنده اکتفا نکنید . اگر برای شما میسر بود چندروز در کنار سازنده وقت بگذرانید . ازخط تولید سازنده دستگاههاى قالیشویى بازدید کنید و پشتوانه مالى و فنىسازنده را زیر ذره بین قراردهید .

دقت کنید که ملک متعلق به تولیدکننده هست یا خیر ؟

آیا بصورت استجاری مشغول هست یا مالکیت قطعی دارد ؟ فضاى مربوطه چقدر هست ؟

واقعیتى به نام دلواپسی در نزد همه خریداران هست که آیا شخص تولیدکننده قابل اعتماد هست وآیا براى تنظیم قرارداد معتبر هست یا خیر ؟

تمام پارامترهاى بالا نشان دهنده اعتبار یک تولیدکننده خواهد بود .

از آنجایی که به دلیل کمبود زمان سراغ تمام سازندگان ماشین آلات قالیشویى نمی توان رفت بنابراین بهتر است از سازندگان یا فروشنده تجهیزات قالیشویى نه صرفا قیمت دستگاههاى قالیشویى بلکه لیستى از مشتریان واقعى نه (ساختگى و مشترى نما و پورسانت بگیر ) را درخواست کنید و گام به گام به جلو بروید بصورت نامحسوس از سازنده مساحت فضاى تولیدى و تعدادکارگران مجموعه تولیدى را سوال کنید بعد از جمع بندى کیفی و کمى درنهایت به سراغ سازنده با درصد اطمینان بالاتر بروید . اطمینان داشته باشید که هیچ فروشنده اى قیمت نهایى خود را پشت تلفن براى شما رو نمی کند ولى اطمینان داشته باشید که اگر شما یک خریدار واقعى ماشین آلات قالیشویى باشید بهترین قیمت را از تولیدکننده معتبرى خواهید گرفت که بهترین کیفیت را ارائه می کند چرا که یک تولیدکننده موفق براى موفقیتش باید عاشق کارش باشد و نه عاشق صرفا درآمد کارش .

این یک قانون است از دریا انتظار ریزش آب به رود را باید داشت ولى از یک رود باریک هرگز توقع تراوش قطره اى نیست .

سراغ تولیدکننده واقعى بروید که بصورت تخصصى فقط روى تولید تجهیزات قالیشویى متمرکز هست و نه یک کارگاه همه چیز ساز.

در خرید دستگاه قالیشویی به چه کسی ‌ و چگونه اعتماد کنیم ؟

اگر تجربه ای از خرید دستگاه قالیشویی ندارید بی شک گیج و سردگم خواهید شد.

  • آیا پایین ترین قیمت بهترین گزینه هست ؟
  • آیا خرید دستگاه با قیمت بالا به معنای باج دادن و خرید اشتباه است ؟
  • آیا هر آنچه فروشنده در مورد قدرت آبگیری آبگیر ها و‌ یا تعداد دور آبگیر به شما میگوید حقیقت دارد ؟
  • از انجام گارانتی و خدمات آن شرکت در آینده چطور اطمینان حاصل کنم ؟چگونه از صحت ادعایش مطمئن شوم ؟

جواب ساده است‌؛ به هیچ شخص یا ادعایی اعتماد نکنید ، به هیچ ارزانی لبخند نزنید و هر قیمت بالایی را به منزله کیفیت بالاتر قلمداد نکنید، متاسفانه اکثر قریب به اتفاق ادعاهای فنی سازندگان در این ضمینه دروغ هایی غیر قابل اثبات یا انکار است.
یک راه برای تحقیق بیشتر وجود ندارد ؛تحقیق از مشتریان سابق فروشنده ی مورد نظر . از فروشنده بخواهید مشتریان سابق خود در شهر یا استان شما را معرفی کند و از آنجا دیگر کار فروشنده تمام است .
صحت تمام ادعاهای فروشنده را از مشتریان سابق وی‌ جویا شوید .

اشتباهات رایج قالیشویان

اشتباهات رایج قالیشویان

کمابیش هرکسی این مطلب را می داند که بعضی از رخدادها از فرهنگ گرفته شده اند و به نوعی فرهنگ یا عادت و رسم چندین هزارساله تعیین کننده این وقایع می باشند . بعضی از واقعیت ها نظیر عید نوروز و یا عید فطر و قربان به همراه خود سنتهایی را به همراه دارند که باعث می شود تا دراین میان بازار بعضی از شغلها در نزدیکی شروع این اعیاد سروسامان درست و حسابی بگیرد. یکی از این شغلها قالیشویی می باشد . نظافت و پاکیزگی درخون مردم ایران هست و مسلما در آستانه اعیاد بزرگ مردم به شستشوی فرش و موکت و قالیخود می پردازند . و فرشهای خود را به قالیشویان معتبر شهرخود می سپارند . موضوع بحث ما شغل قالیشویی هست و اشتباهی که قالیشویان انجام می دهند .جالب اینجاست که در کل سال قالیشویان بدنبال مشتری و تبلیغات جهت قالیشویی خود هستند و در اسفند ماه یعنی درست زمانی که باید تعداد زیادی فرش شستشو کنند و از ارائه خدمات سود ببرند ، به دلیل عدم آمادگی مناسب دست رد به سینه مشتری می زنند .

عینا مثل مردمی که با خشکسالی روبرو باشند و آرزوی باران را داشته باشند و البته امکانات لازم و اقدامات لازم جهت ذخیره آب باران احتمالی را نداشتهباشند . صد البته با ریزش باران شدید بصورت آنی سیل جاری خواهد شد وچون آمادگی لازم جهت مهار آب باران را ندارند نه تنها سود نخواهند برد بلکهاین باران بلای جانشان خواهد شد و همچون سیل جاری خواهد شد . این مصداق سیل فرشی هست که اسفند ماه جاری خواهد شد .قالیشویان باید امکانات لازم برای شستشوی دست کم ٢٠٠ تخته فرش در اسفندماه را داشته باشند . جالب اینجاست که دیده می شود که عزیزان قالیشویی بدلیل عدم آمادگی حتی تلفن های خود را از ۵ اسفند پاسخگو نیستند . به عبارتی اگر حداقل تعداد فرش رد شده را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که ٢۵روز باقیمانده اسفند و روزی دست کم ٢٠٠ تخته فرش ، عددی معادل ۵٠٠٠ تخته فرش یعنی تقریبا عددی معادل ١٢۵ تا ١٧۵ میلیون تومان را از دست خواهند داد.

متأسفانه همین روزها را نیز با تعداد زیادی کارگر می گذرانند بعبارتی یک قالیشویی وقتی فقط بتواند از ١۵ بهمن تا ۵ اسفند فرش قبول کند و دیگر یارای قبول سفارش نباشد افتخار نیست بلکه اشتباه بزرگ در بیزینس و این تجارت هست

باید دید چرا ؟

علت این داستان چیست؟

چرا باید فقط تا ۵ اسفند فرش شست و در بقیه روزها مشتری را رد کرد؟

به وضوح مشخص هست که قالیشویی در امروز فقط و فقط استفاده از ماشینآلات با کیفیت و پرسرعت می باشد .

زمانی که قالیشویان از ماشین آلات اتوماتیک قالیشویی استفاده کنند اولا میتوانند تعداد زیادی فرش شستشو کنند و آنهم بدون خستگی و کم شدن بازدهکاری کارگر.

٢- تعداد ٢٠٠ تخته فرش را فقط با ٣ کارگر توسط دستگاه اتوماتیک قالیشوییانجام خواهند داد این در حالی است که با دستگاههای قالیشویی دستی ٢٠٠ تخته فرش را شاید با ٢٠ کارگر و آنهم درزمان بسیار طولانی انجام خواهندداد. با استفاده از تجهیزات مدرن قالیشویی می توان نه تنها سرعت و کیفیت را بالابرد بلکه هزینه های کارگری را به طرز باورنکردنی پایین آورد. یکی از دستگاههای قالیشویی اتوماتیک دستگاه اتوماتیک ریلی مدلDMG13B-R ساخت شرکت دلتاماشین یزد هست که این دستگاه توانسته اعتماد قالیشویان را به خود جلب کند . البته افق دید وسیع ،به انتخاب ماشین قالیشویی اتومات ریلی دلتا کمک خواهد کرد . هزینه های قالیشویی بصورت ماری در زیر خاک به شکل تدریجی و غیرقابل لمس اثر خواهد داشت.بخش اعظمی از این هزینه ها کارگری و بخش دیگراستفاده بی رویه و نامنظم از پودر شستشو و آب خواهد بود .اصطلاحا ما این هزینه ها را هزینه های مخفی درقالیشویی می نامیم . دستگاههای اتوماتیک قالیشویی دلتا ماشین یزد با افتخار برای تمام ایرانیان درکشورهای پیشرفته ای نظیر آلمان ، سوئد ، کانادا ، آمریکا و در همسایگی خودمان کشورهای عمان ، عراق و … در حال کار می باشد امید است تا بتوانیم خدمتی صادقانه به قالیشویان محترم ایران همچو قبل داشته باشیم

نحوه انتخاب ماشین قالی شویی

نحوه انتخاب ماشین قالی شویی

ماشین آلات قالیشویی چه مشخصاتی باید داشته باشند .
قالیشویی یعنی ترکیبی از ۴ مرحله شامل :
-گردگیری فرش
-شستشو و آبکشی فرش
-آبگیری فرش
-خشک کردن نهایی فرش

بر حسب نیاز و با توجه به شرایط جغرافیایی و محدودیت مالی ، یک قالیشویی می تواند مرحله گردگیری را حذف و یا بصورت الزامی اجرا کند .

بعنوان مثال : شما در استان سیستان و بلوچستان قطعا به ماشین گردگیری فرش احتیاج خواهید داشت.از طرف دیگر شما در مازندران به هیچ وجه به این مرحله نیاز نخواهید داشت .
یا دقیقا در جای گرم و خشکی مثل استان سیستان و بلوچستان نیاز ضروری به یک فضا جهت ایجاد حرارت و خشک کردن نهایی فرش نمی باشد ( هرچند گردو غبار محلی نیز عاملی هست برای اجبار در بکارگیری یک فضای بسته به جای فضای باز و استفاده از نور خورشید.).
در عوض در استان مازندران با وجود هوای مرطوب و سرد باید فرشها را پس از آبگیری به واحد خشک کن حرارتی ( اتاق گرمخانه و ..) تحویل داد.
اولویت اصلی در انتخاب ماشین آلات قالیشویی ، دستگاه آبگیر فرش هست ، چرا که شما با ساده ترین وسیله شستشو می توانید فرش را به هرجهت شستشو بدهید حال ممکن هست درزمان طولانی تر انجام شود ولی امروز قالیشویی یعنی ماشین آلات . اگر در انتخاب خود دقیق نباشید اطمینان داشته باشید در این پروژه ضرر و زیان مالی فراوانی خواهید داشت و البته اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت.
در ابتدا بهتر است دستگاه آبگیرفرش را به شما معرفی کنیم
🔴 آبگیر فرش در مدلهای مختلف وجود دارد :
-آبگیر دیگی
-آبگیر لوله ای ۴ لوله یا n لوله
-آبگیر لوله ای فرش تک لول مدل بدون درب
-آبگیر لوله ای فرش تک لول مدل درب دار
❌آبگیر دیگی فرش را چروک و مچاله و باعث پارگی فرشها می گردد.
❌آبگیر لوله ای ۴ لوله یا n لوله :

این آبگیر اولین بار توسط دلتاماشین یزد طراحی و پس از ثبت اختراع ساخته و روانه بازار گردید.ولی دیری نگذشت که به دلیل نقص فنی آن هم وجود نابالانسی و هم وزن نبودن فرشها ( فرشها باید دو به دو روبروی هم کاملا هم وزن باشد که عملا همچین چیزی اتفاق نمی افتد .) ضمنا به دلیل لرزش موجود در دستگاه با محدودیت سرعت روبرو هستیم و باید با سرعت نهایتا ۵٠٠ دور در دقیقه دوران کند که این سرعت هرگز نمی تواند آبگیری مطلوبی خصوصا جهت تراکم های بالا داشته باشد.در این دستگاه فرش بصورت یک در میان خشک و خیس آبگیری می گردد و باعث زرد شدن فرشها می گردد. خطر و ناایمن بودن این دستگاه ( خطر شکستگی محور به دلیل وجود نابالانسی شدید و لرزش شدید )نیز یکی دیگر از عوامل خارج کردن این طرح از میدان تولید بود.

اگر بخواهیم با یک بودجه محدود روی یک سرمایه گذاری فکر کنیم بهتر است ابتدا باابعاد فنی شغل مورد نظر آشنا بشویم .

بطورکلی یک کشاورز زمانی می تواند در مورد ماشین آلات کشاورزی با آن تنوع بالاانتخاب صحیحی داشته باشد و یا اظهارنظر کند که خود به کشاورزى اشراف داشته باشدو این شغل را به معناى واقعى لمس کرده باشد .

در نظر بگیرید که شما یک خریدار ماشین آلات کشاورزی باشید و هیچ درموردکشاورزى ، کاشت و برداشت و .. ندانید واضح است که سوال شما از فروشنده بابتقیمت ماشین آلات کاملا اشتباه هست چرا که از کجا باید فروشنده بداند که خریدار برایچه حجم محصول ، چه نوع محصول ، چه مساحت زمین و یا .. قصد سرمایه گذاریدارد و از آن گذشته از کجا معلوم که فروشنده به جهت مقاصد شخصی خود پیشنهاداشتباهی را عنوان نکند .

داستان انتخاب و خرید تجهیزات قالیشویى هم همین هست .

اگر شما بتوانید با این شغل آشنایى داشته باشید و دست کم با ماشین آلات قالیشویىبطورمستقیم کار کنید آنموقع بهتر می توانید در مورد کیفیت و سرعت عمل و مصرفآب و برق و تعداد کارگر مورد نیاز و … برآورد صحیح داشته باشید .

تنها لیست قیمت ماشین آلات قالى شویى به شما کمک خواهد کرد.

دلتا ماشین یزد صرفا جهت آشنایى دوستانی که قصد ورود به این صنعت خدماتى بواقعپولساز را دارند پیشنهاد می کند تا در صورت تمایل از کمپ آموزشی دلتا ماشین یزدبازدید بعمل آورند.

دلتا ماشین یزد در مساحتى به ابعاد ده هزار مترمربع با ۴ سوله ٧٠٠ مترى فقط و فقط بصورت تخصصی به تولید دستگاههاى قالیشویى ساده و تولید دستگاههاى اتوماتیک قالیشویى و همچنین تولید آبگیرلوله اى مشغول هست .

تمامى محصولات این شرکت حاصل اختراعات و نوآوریهاى تیم فنی و باتجربه شرکت بوده و تمامی قالیشویان به این موضوع واقف هستند که همیشه اولین طرحها از این مجموعه به بازار عرضه شده است .

این بار دلتا ماشین همزمان با افزایش تولید و خدمات خود و همچنین طراحى چند دستگاهمدرن قالیشویى جدید از اتاق تحقیق و توسعه شرکت ، به اقدامی مبتکرانه و تأثیرگذار درجهت منافع سرمایه گذاران در این صنعت دست زده است .

دیده شده است که دوستانى قصد سرمایه گذارى در زمینه قالیشویى را دارند ولی زمانىکه سراغ همکاران خود در شهر خود می روند متأسفانه با انحراف مسیر از طرف رقبا روبرو مى شوند و یا اطلاعات غلط و گمراه کننده اى را دریافت می کنند که ممکن است سرنوشت یک سرمایه گذار را براى همیشه تحت تأثیر خود قراردهد.

این نیاز به شدت احساس شد که باید امکانی را براى تحقیق و بررسی یک سرمایه گذاربصورت امن و سالم بوجود آورد تا در تصمیم گیری خود دچار اشتباه نشود.

اینترنت و گروهها و .. همه و همه تنها تبلیغاتى خام و یک جانبه هستند و اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم ، این فضاها فقط در جهت منافع تولید کنندگان نهادینه شده است و نه سرمایه گذاران.

متأسفانه امروز ، شبکه هاى اجتماعی به طرز وحشتناک و هدف گذاری شده در جهت منافع شخصی و سواستفاده آماده شده است . بعنوان مثال اشخاصی گروههایى را تأسیس می کنند و افرادی را بصورت ناشناس و یا شناس وارد گروه می کنند و با برنامه ریزی قبلى در هنگام یک بحث به شخص یا اشخاصی حمله حیثیتى می کنند و یا از یک شخص خاص که عموما از خود یا اطرافیان تأسیس کننده گروه ( بصورت نامحسوس ) هست حمایت دروغین و جعلى می کنند و حتى فیلمها و تصاویر و رضایت نامه ها و …را جعل می کنند و در جهت منافع آن شخص انتشار می دهند .

افرادی که حتى مجوز ساخت یا حتى شناختى سطحی هم از ماشین آلات قالیشویى ندارند صرف فرضا با یک تعمیر یا باز وبسته کردن ۴ تا پیچ موتور یک دستگاه ، توهم ساخت و ساز به سرشان می زند .

همه این مسائل باعث می شود تا یک سرمایه گذار دچار خطا شده و در سرمایه گذاری شکست بخورد و سرمایه خود را بدور بریزد چراکه انتخاب و خرید دستگاههاىقالیشویى معیوب و غیراستاندارد مهمترین عامل بازدارنده توسعه یک قالیشویى می باشد. چطور شما می توانید وقتى به کارکرد اتومبیل خود اطمینان ندارید پاى در جاده بگذارید و طی سفر کنید .

این داستان براى قالیشویان عزیز نیز حکم می کند . متأسفانه دیده شده است که بعد از ۶ماه کار با یک دستگاه ، قالیشور دچار ضرر و زیان حیثیتى و مادى شده و حتى قالیشویى خود را بسته است .

و یا مشتریانى داشتیم که وقتى پیش ما آمدند یک تجربه سخت و جبران ناپذیری را به همراه خود داشتند و اذعان داشتند که اى کاش به فلان شخص اعتماد نمى کردند و فریب قیمت و شرایط فروش و … را خورده اند .

با خرید مجدد ماشین آلات براى این دسته از قالیشویان درست است که راه جدید بازخواهد شد ولى اعتبار و پول از دست رفته شان دیگر بازگشتى نخواهد داشت .

دلتا ماشین یزد با توجه به مسائل گفته شده در بالا و رفع آن ، رسالتى را بردوش خوداحساس کرد .

ایجاد کمپ آزمایشی و تحقیقی در فضاى کارخانه مجهز به مهمانسرا و رستوران جهت بررسی و لمس انواع وسایل قالیشویى اعم از دستگاههاى اتوماتیک قالیشویى و یا دستگاه قالیشور دستى بدون هزینه و بدون هیچ تعهد

خرید از مبانى اصول مشترى مدارى

شرکت دلتا ماشین بوده و مفتخر است تا از میهمانان خود به تعداد روزهاى مورد نیازجهت بررسی و تحقیق ، پذیرایى بعمل بیاورد تا دوستان بدون شتاب ، خودشان به اصول قالیشویى آشنا شده و بدون هراس و دلهره در مکانى گرم و صمیمى آموزش شستشوىفرش ، لکه برى، کار با دستگاههاى قالیشویى و مواد شوینده را تجربه کنند.