پاک کردن لکه های روی فرش

چگونه می توان لکه های قدیمی را از روی فرش یا قالى پاک کرد

ابتدا یک قالیشوی باتجربه قبل از اینکه با دستگاههای قالیشویی اعم از ماشین آلات قالیشویی ساده و یا دستگاههاى پیشرفته قالى شویى و آبگیر لوله اى فرشو قالى بخواهد مراحل شستشو و آبگیری قالى را انجام دهد باید به شناسایی لکههای روی فرش بپردازد . بعنوان مثال اگر یک لکه قیر روی فرش باشد بهتر است ابتدا این لکه تا حدامکان از سطح فرش حذف گردد

این که ما از شامپوها و یا لکه برهای موجود در بازار استفاده کنیم عملا هیچ ثمری نخواهد داشت چرا که نوع لکه اساسا متفاوت هست و یک قالیشوی باتجربه باید نوع و ساختار لکه را شناسایی کند . اگر لکه از نوع چربی باشدباید از حلال مخصوص به خود استفاده شود بعنوان مثال برای پاک کردن اغلب لکه های چربی ، از الکل صنعتی و یا بنزین می توان استفاده برد .

به گفته بعضی از کارشناسان فرش لکه های قدیمی اغلب مواقع ماندگار هستند و نباید از عدم موفقیت درمورد پاک کردن لکه نگران و ناراحت بود چرا که این لکه ها عملا یک ترکیب شیمیایی با رنگ الیاف ،تشکیل میدهند و این ترکیب پاک نخواهد شد مگر اینکه رنگ الیاف نیز از بین برود .هرچند باز این یک قانون نیست و دربرخی از موارد هم این لکه ها با توجه بهنوع لکه و استفاده از حلال مناسب ممکن است از روی فرش پاک شود . هیچ نوع موادشوینده استاندارد حتی قویترین مواد شوینده فرش نظیر مارک های پرسیل ، گلرنگ ، تاژ، پاک ، تاید و غیره تأثیری بر لکه های قدیمی نخواهد داشت بلکه درصد کمی از لکه را تنها کم رنگ ترخواهد کرد. متأسفانه دیده شده که افرادی سودجو با تبلیغات دروغین برروی لکه بر های خارجی نه تنها موثر نخواهند بود بلکه ارز اعم از دلار و یورو نیز از مملکت خارج خواهد شد.

برخی از دستگاه ها و ماشین آلات استاندارد قالیشویی به شرح زیر است:

– دستگاه اتوماتیک قالیشویی ریلی DMG 13B-RSX (جدید)

– دستگاه شستشوی قالی اتوماتیک ریلی DMG 13BR

– دستگاه شستشو پولیشر دو برسه

– آبگیر لوله ای DMG 2500 A

* جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین قیمت ها با ما تماس بگیرید : ۰۳۵۳۵۲۷۵۹۱۱ و ۰۹۱۳۱۵۱۸۷۶۶

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *