نحوه انتخاب ماشین قالی شویی

نحوه انتخاب ماشین قالی شویی

ماشین آلات قالیشویی چه مشخصاتی باید داشته باشند .
قالیشویی یعنی ترکیبی از ۴ مرحله شامل :
-گردگیری فرش
-شستشو و آبکشی فرش
-آبگیری فرش
-خشک کردن نهایی فرش

بر حسب نیاز و با توجه به شرایط جغرافیایی و محدودیت مالی ، یک قالیشویی می تواند مرحله گردگیری را حذف و یا بصورت الزامی اجرا کند .

بعنوان مثال : شما در استان سیستان و بلوچستان قطعا به ماشین گردگیری فرش احتیاج خواهید داشت.از طرف دیگر شما در مازندران به هیچ وجه به این مرحله نیاز نخواهید داشت .
یا دقیقا در جای گرم و خشکی مثل استان سیستان و بلوچستان نیاز ضروری به یک فضا جهت ایجاد حرارت و خشک کردن نهایی فرش نمی باشد ( هرچند گردو غبار محلی نیز عاملی هست برای اجبار در بکارگیری یک فضای بسته به جای فضای باز و استفاده از نور خورشید.).
در عوض در استان مازندران با وجود هوای مرطوب و سرد باید فرشها را پس از آبگیری به واحد خشک کن حرارتی ( اتاق گرمخانه و ..) تحویل داد.
اولویت اصلی در انتخاب ماشین آلات قالیشویی ، دستگاه آبگیر فرش هست ، چرا که شما با ساده ترین وسیله شستشو می توانید فرش را به هرجهت شستشو بدهید حال ممکن هست درزمان طولانی تر انجام شود ولی امروز قالیشویی یعنی ماشین آلات . اگر در انتخاب خود دقیق نباشید اطمینان داشته باشید در این پروژه ضرر و زیان مالی فراوانی خواهید داشت و البته اعتبار شما زیر سوال خواهد رفت.
در ابتدا بهتر است دستگاه آبگیرفرش را به شما معرفی کنیم
🔴 آبگیر فرش در مدلهای مختلف وجود دارد :
-آبگیر دیگی
-آبگیر لوله ای ۴ لوله یا n لوله
-آبگیر لوله ای فرش تک لول مدل بدون درب
-آبگیر لوله ای فرش تک لول مدل درب دار
❌آبگیر دیگی فرش را چروک و مچاله و باعث پارگی فرشها می گردد.
❌آبگیر لوله ای ۴ لوله یا n لوله :

این آبگیر اولین بار توسط دلتاماشین یزد طراحی و پس از ثبت اختراع ساخته و روانه بازار گردید.ولی دیری نگذشت که به دلیل نقص فنی آن هم وجود نابالانسی و هم وزن نبودن فرشها ( فرشها باید دو به دو روبروی هم کاملا هم وزن باشد که عملا همچین چیزی اتفاق نمی افتد .) ضمنا به دلیل لرزش موجود در دستگاه با محدودیت سرعت روبرو هستیم و باید با سرعت نهایتا ۵٠٠ دور در دقیقه دوران کند که این سرعت هرگز نمی تواند آبگیری مطلوبی خصوصا جهت تراکم های بالا داشته باشد.در این دستگاه فرش بصورت یک در میان خشک و خیس آبگیری می گردد و باعث زرد شدن فرشها می گردد. خطر و ناایمن بودن این دستگاه ( خطر شکستگی محور به دلیل وجود نابالانسی شدید و لرزش شدید )نیز یکی دیگر از عوامل خارج کردن این طرح از میدان تولید بود.

اگر بخواهیم با یک بودجه محدود روی یک سرمایه گذاری فکر کنیم بهتر است ابتدا باابعاد فنی شغل مورد نظر آشنا بشویم .

بطورکلی یک کشاورز زمانی می تواند در مورد ماشین آلات کشاورزی با آن تنوع بالاانتخاب صحیحی داشته باشد و یا اظهارنظر کند که خود به کشاورزى اشراف داشته باشدو این شغل را به معناى واقعى لمس کرده باشد .

در نظر بگیرید که شما یک خریدار ماشین آلات کشاورزی باشید و هیچ درموردکشاورزى ، کاشت و برداشت و .. ندانید واضح است که سوال شما از فروشنده بابتقیمت ماشین آلات کاملا اشتباه هست چرا که از کجا باید فروشنده بداند که خریدار برایچه حجم محصول ، چه نوع محصول ، چه مساحت زمین و یا .. قصد سرمایه گذاریدارد و از آن گذشته از کجا معلوم که فروشنده به جهت مقاصد شخصی خود پیشنهاداشتباهی را عنوان نکند .

داستان انتخاب و خرید تجهیزات قالیشویى هم همین هست .

اگر شما بتوانید با این شغل آشنایى داشته باشید و دست کم با ماشین آلات قالیشویىبطورمستقیم کار کنید آنموقع بهتر می توانید در مورد کیفیت و سرعت عمل و مصرفآب و برق و تعداد کارگر مورد نیاز و … برآورد صحیح داشته باشید .

تنها لیست قیمت ماشین آلات قالى شویى به شما کمک خواهد کرد.

دلتا ماشین یزد صرفا جهت آشنایى دوستانی که قصد ورود به این صنعت خدماتى بواقعپولساز را دارند پیشنهاد می کند تا در صورت تمایل از کمپ آموزشی دلتا ماشین یزدبازدید بعمل آورند.

دلتا ماشین یزد در مساحتى به ابعاد ده هزار مترمربع با ۴ سوله ٧٠٠ مترى فقط و فقط بصورت تخصصی به تولید دستگاههاى قالیشویى ساده و تولید دستگاههاى اتوماتیک قالیشویى و همچنین تولید آبگیرلوله اى مشغول هست .

تمامى محصولات این شرکت حاصل اختراعات و نوآوریهاى تیم فنی و باتجربه شرکت بوده و تمامی قالیشویان به این موضوع واقف هستند که همیشه اولین طرحها از این مجموعه به بازار عرضه شده است .

این بار دلتا ماشین همزمان با افزایش تولید و خدمات خود و همچنین طراحى چند دستگاهمدرن قالیشویى جدید از اتاق تحقیق و توسعه شرکت ، به اقدامی مبتکرانه و تأثیرگذار درجهت منافع سرمایه گذاران در این صنعت دست زده است .

دیده شده است که دوستانى قصد سرمایه گذارى در زمینه قالیشویى را دارند ولی زمانىکه سراغ همکاران خود در شهر خود می روند متأسفانه با انحراف مسیر از طرف رقبا روبرو مى شوند و یا اطلاعات غلط و گمراه کننده اى را دریافت می کنند که ممکن است سرنوشت یک سرمایه گذار را براى همیشه تحت تأثیر خود قراردهد.

این نیاز به شدت احساس شد که باید امکانی را براى تحقیق و بررسی یک سرمایه گذاربصورت امن و سالم بوجود آورد تا در تصمیم گیری خود دچار اشتباه نشود.

اینترنت و گروهها و .. همه و همه تنها تبلیغاتى خام و یک جانبه هستند و اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم ، این فضاها فقط در جهت منافع تولید کنندگان نهادینه شده است و نه سرمایه گذاران.

متأسفانه امروز ، شبکه هاى اجتماعی به طرز وحشتناک و هدف گذاری شده در جهت منافع شخصی و سواستفاده آماده شده است . بعنوان مثال اشخاصی گروههایى را تأسیس می کنند و افرادی را بصورت ناشناس و یا شناس وارد گروه می کنند و با برنامه ریزی قبلى در هنگام یک بحث به شخص یا اشخاصی حمله حیثیتى می کنند و یا از یک شخص خاص که عموما از خود یا اطرافیان تأسیس کننده گروه ( بصورت نامحسوس ) هست حمایت دروغین و جعلى می کنند و حتى فیلمها و تصاویر و رضایت نامه ها و …را جعل می کنند و در جهت منافع آن شخص انتشار می دهند .

افرادی که حتى مجوز ساخت یا حتى شناختى سطحی هم از ماشین آلات قالیشویى ندارند صرف فرضا با یک تعمیر یا باز وبسته کردن ۴ تا پیچ موتور یک دستگاه ، توهم ساخت و ساز به سرشان می زند .

همه این مسائل باعث می شود تا یک سرمایه گذار دچار خطا شده و در سرمایه گذاری شکست بخورد و سرمایه خود را بدور بریزد چراکه انتخاب و خرید دستگاههاىقالیشویى معیوب و غیراستاندارد مهمترین عامل بازدارنده توسعه یک قالیشویى می باشد. چطور شما می توانید وقتى به کارکرد اتومبیل خود اطمینان ندارید پاى در جاده بگذارید و طی سفر کنید .

این داستان براى قالیشویان عزیز نیز حکم می کند . متأسفانه دیده شده است که بعد از ۶ماه کار با یک دستگاه ، قالیشور دچار ضرر و زیان حیثیتى و مادى شده و حتى قالیشویى خود را بسته است .

و یا مشتریانى داشتیم که وقتى پیش ما آمدند یک تجربه سخت و جبران ناپذیری را به همراه خود داشتند و اذعان داشتند که اى کاش به فلان شخص اعتماد نمى کردند و فریب قیمت و شرایط فروش و … را خورده اند .

با خرید مجدد ماشین آلات براى این دسته از قالیشویان درست است که راه جدید بازخواهد شد ولى اعتبار و پول از دست رفته شان دیگر بازگشتى نخواهد داشت .

دلتا ماشین یزد با توجه به مسائل گفته شده در بالا و رفع آن ، رسالتى را بردوش خوداحساس کرد .

ایجاد کمپ آزمایشی و تحقیقی در فضاى کارخانه مجهز به مهمانسرا و رستوران جهت بررسی و لمس انواع وسایل قالیشویى اعم از دستگاههاى اتوماتیک قالیشویى و یا دستگاه قالیشور دستى بدون هزینه و بدون هیچ تعهد

خرید از مبانى اصول مشترى مدارى

شرکت دلتا ماشین بوده و مفتخر است تا از میهمانان خود به تعداد روزهاى مورد نیازجهت بررسی و تحقیق ، پذیرایى بعمل بیاورد تا دوستان بدون شتاب ، خودشان به اصول قالیشویى آشنا شده و بدون هراس و دلهره در مکانى گرم و صمیمى آموزش شستشوىفرش ، لکه برى، کار با دستگاههاى قالیشویى و مواد شوینده را تجربه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *