مواد شستشوی قالی از دو پایه ی اصلی تشکیل میشوند.
پودر لباسشویی دستی و کلر.
حال برخی قالیشویان بنا به سلیقه خود از محلول آب ژاول یا سود و یا وایتکس استفاده میکنند که همگی برای ضد عفونی کردن و براق شدن فرش مورد استفاده قرار می گیرند.
همچنین ممکن است به جای پودر لباسشویی از شامپوهای قالیشویی موجود در بازار استفاده کنند.
لازم ‌به ذکر است استفاده از کلر پس از خشک شدن قالی به منظور سفید کردن ریشه فرش به پوسیدگی فرش و استفاده از سود برای تمیزی بیشتر و سریع تر به کدر شدن قالی پس از مدت زمانی حدود ۱۵ روز می انجامد، از این رو استفاده از آنها بدین شکل موجب لطمه خوردن به کیفیت کار و اعتبار یک قالیشویی می انجامد.
همچنین برای شستشوی فرش های دستباف از ماده ای محلول در آب به نام هیدروسولفید استفاده میشود که پیش از شستشو تمام‌سطح فرس را پوشانده و باعث ثبات رنگ در فرش دستبتف در طول فرایند شستشو میشود.
البته استفاده از آبگیر واقعا با سرعت بالا و‌ شتاب اولیه بالا لازم است که
آبگیرلوله ای دلتا بدون کمترین صدا و‌لرزش سریعترین آبگیری را برای حفظ کیفیت قالی های پرتراکم دستباف انجام میدهد.
متاسفانه چندسالیست که آبگیرهایی با سرعت های غیر واقعی و غیر ممکن در بازار عرضه میگردد که مشکلات زیادی را برای قالیشویان به وجود می آورند بنابراین با خرید بدون تحقیق از مشتریان سابق ریسک بزرگی را متحمل میشوید.
چنانچه تجربه ای از قالیشویی ندارید برای راه اندازی قالیشویی خود از
تیم راه اندازی و پشتیبانی دلتا کمک‌ بگیرید که به صورت رایگان آموزش قالیشویی و نکات مهم در مورد انواع لکه ها و لکه برها و مواد شستشو و‌ طریقه استفاده از آن ها را به شما آموزش میده