اشتباهات رایج قالیشویان

اشتباهات رایج قالیشویان

کمابیش هرکسی این مطلب را می داند که بعضی از رخدادها از فرهنگ گرفته شده اند و به نوعی فرهنگ یا عادت و رسم چندین هزارساله تعیین کننده این وقایع می باشند . بعضی از واقعیت ها نظیر عید نوروز و یا عید فطر و قربان به همراه خود سنتهایی را به همراه دارند که باعث می شود تا دراین میان بازار بعضی از شغلها در نزدیکی شروع این اعیاد سروسامان درست و حسابی بگیرد. یکی از این شغلها قالیشویی می باشد . نظافت و پاکیزگی درخون مردم ایران هست و مسلما در آستانه اعیاد بزرگ مردم به شستشوی فرش و موکت و قالیخود می پردازند . و فرشهای خود را به قالیشویان معتبر شهرخود می سپارند . موضوع بحث ما شغل قالیشویی هست و اشتباهی که قالیشویان انجام می دهند .جالب اینجاست که در کل سال قالیشویان بدنبال مشتری و تبلیغات جهت قالیشویی خود هستند و در اسفند ماه یعنی درست زمانی که باید تعداد زیادی فرش شستشو کنند و از ارائه خدمات سود ببرند ، به دلیل عدم آمادگی مناسب دست رد به سینه مشتری می زنند .

عینا مثل مردمی که با خشکسالی روبرو باشند و آرزوی باران را داشته باشند و البته امکانات لازم و اقدامات لازم جهت ذخیره آب باران احتمالی را نداشتهباشند . صد البته با ریزش باران شدید بصورت آنی سیل جاری خواهد شد وچون آمادگی لازم جهت مهار آب باران را ندارند نه تنها سود نخواهند برد بلکهاین باران بلای جانشان خواهد شد و همچون سیل جاری خواهد شد . این مصداق سیل فرشی هست که اسفند ماه جاری خواهد شد .قالیشویان باید امکانات لازم برای شستشوی دست کم ٢٠٠ تخته فرش در اسفندماه را داشته باشند . جالب اینجاست که دیده می شود که عزیزان قالیشویی بدلیل عدم آمادگی حتی تلفن های خود را از ۵ اسفند پاسخگو نیستند . به عبارتی اگر حداقل تعداد فرش رد شده را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که ٢۵روز باقیمانده اسفند و روزی دست کم ٢٠٠ تخته فرش ، عددی معادل ۵٠٠٠ تخته فرش یعنی تقریبا عددی معادل ١٢۵ تا ١٧۵ میلیون تومان را از دست خواهند داد.

متأسفانه همین روزها را نیز با تعداد زیادی کارگر می گذرانند بعبارتی یک قالیشویی وقتی فقط بتواند از ١۵ بهمن تا ۵ اسفند فرش قبول کند و دیگر یارای قبول سفارش نباشد افتخار نیست بلکه اشتباه بزرگ در بیزینس و این تجارت هست

باید دید چرا ؟

علت این داستان چیست؟

چرا باید فقط تا ۵ اسفند فرش شست و در بقیه روزها مشتری را رد کرد؟

به وضوح مشخص هست که قالیشویی در امروز فقط و فقط استفاده از ماشینآلات با کیفیت و پرسرعت می باشد .

زمانی که قالیشویان از ماشین آلات اتوماتیک قالیشویی استفاده کنند اولا میتوانند تعداد زیادی فرش شستشو کنند و آنهم بدون خستگی و کم شدن بازدهکاری کارگر.

٢- تعداد ٢٠٠ تخته فرش را فقط با ٣ کارگر توسط دستگاه اتوماتیک قالیشوییانجام خواهند داد این در حالی است که با دستگاههای قالیشویی دستی ٢٠٠ تخته فرش را شاید با ٢٠ کارگر و آنهم درزمان بسیار طولانی انجام خواهندداد. با استفاده از تجهیزات مدرن قالیشویی می توان نه تنها سرعت و کیفیت را بالابرد بلکه هزینه های کارگری را به طرز باورنکردنی پایین آورد. یکی از دستگاههای قالیشویی اتوماتیک دستگاه اتوماتیک ریلی مدلDMG13B-R ساخت شرکت دلتاماشین یزد هست که این دستگاه توانسته اعتماد قالیشویان را به خود جلب کند . البته افق دید وسیع ،به انتخاب ماشین قالیشویی اتومات ریلی دلتا کمک خواهد کرد . هزینه های قالیشویی بصورت ماری در زیر خاک به شکل تدریجی و غیرقابل لمس اثر خواهد داشت.بخش اعظمی از این هزینه ها کارگری و بخش دیگراستفاده بی رویه و نامنظم از پودر شستشو و آب خواهد بود .اصطلاحا ما این هزینه ها را هزینه های مخفی درقالیشویی می نامیم . دستگاههای اتوماتیک قالیشویی دلتا ماشین یزد با افتخار برای تمام ایرانیان درکشورهای پیشرفته ای نظیر آلمان ، سوئد ، کانادا ، آمریکا و در همسایگی خودمان کشورهای عمان ، عراق و … در حال کار می باشد امید است تا بتوانیم خدمتی صادقانه به قالیشویان محترم ایران همچو قبل داشته باشیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *