آب مهم ترین نیاز هر قالیشویی محسوب میشود، از این رو چنانچه هنوز ملکی را برای قالیشویی خود کاندید نکرده اید داشتن چاه آب میتواند ملاک‌ مهمی برای انتخاب یک ملک‌ قالیشویی میباشد.
آب مصرفی قالیشویی چنانچه از آب چاه تامین شود احتیاجی به تصفیه ندارد و از آنجا که نرخ بسیار پایین تری نسبت به آب لوله کشی دارد بسیاری از قالیشویان اقدام به حفر چاه هایی با مجوز یا در پاره ای مواقع متأسفانه بدون مجوز می نمایند، آب را در مخزن های پلی اتیلن یا حوضچه هایی با ظرفیت چند ده هزار لیتری ذخیره کرده و با پمپ و شلنگ به محل شستشو منتقل می نمایند.
در مناطق جنوبی کشور و یا استان قم آب چاه شوری اندکی دارد که به اصطلاح لبشور نامیده میشود که این شوری آب به علت داشتن کلر در ترکیب شیمیایی خود برای شستشوی فرش نه تنها مضر نیست که تمیز کنندگی بیشتری نیز دارد و در نتیجه استفاده از آن برای قالیشویی بلامانع است.
اگر امکان در اختیار داشتن چاه آب را ندارید از آب لوله کشی نیز می توانید استفاده نمایید و در منبع های ذکر شده ذخیره نمایید.
آب مصرفی به هیچ عنوان توسط دستگاه تعیین نمیشود و به میزان موجودی آب منبع شما و برنامه ریزی شما بابت مصرف برای هر قالی در دستگاه های مختلف بستگی دارد.
اصولا برای شستشوی یک ‌قالی ۱۲ متری حداقل ۱۵۰ لیتر آب نیاز است و هرچه فرش پر تراکم تر باشد مصرف آب برای شستشو و آب کشی آن بیشتر.
دستگاه شستشوی اتوماتیک میزی که توسط دلتا ماشین ‌طراحی شده قابلیت صرفه جویی تا ۵۰ درصد آب مصرفی از طریق سیستم برگشت آب را دارد.
برای دریافت توضیحات بیشتر در مورد این دستگاه با مشاور دلتا ماشین تماس بگیرید.”تماس با مشاور”